مشاهده کل مجله

علائم سکته ی مغزی و مراقبت های مربوطه

علائم سکته ی مغزی و مراقبت های مربوطه

سکته ی مغزی چیست؟

سکته ی مغزی یکی از عوامل اصلی بیشتر مرگ و میر ها در جهان است. علل بروز سکته ی مغزی اختلال در رگ های مغر است. در واقعیت زمانی فرد دچار سکته ی مغزی می شود که یکی از  رگ های مغزی منفجر شده و یا مسدود شود. در صورتی که فرد اقدام به درمان نکند سلول های دیگر مغز به صورت مرده و نتیجه ی آن ناتوانی اندام های بدن و فلج شدن آن ها و در بدترین حالت ممکن مرگ است. در صورتی که با نشانه های سکته ی مغزی در خود و یا یکی از اطرافیان خود مواجه شدید حتما راه های درمانی را در پیش گیرید.

علائم سکته ی مغزی

علائم سکته ی مغزی چیست؟

  • احساس ضعف ناگهانی و یا بی حس شدن اندام های بدن
  • تغییر و ضعف در دید یک یا دو چشم
  • مشکل در بلع غذا
  • بروز ناگهانی سردرد های شدید بی علت
  • مشکلات شدید در راه رفتن و سرگیجه
  • بروز مشکل در صحبت و شناخت دیگران

 

زمان در سکته ی مغزی بسیار مهم است

برای درمان سکته ی مغزی ثانیه ها اهمیت زیادی دارند. نرسیدن اکسیژن مناسب به مغز یعنی آغاز مرگ سلول های مغز. از این رو می توان با استفاده از روش ها و استفاده از دارو های مناسب برای جلوگیری از لخته شدن خون در سلول های مغزی از سکته ی مغزی جلوگیری نمود.

 

علت بروز سکته ی مغزی چیست؟

از عوامل اصلی بروز سکته ی مغزی ضخیم شدن دیواره ی رگ های خونی بر اثر پلاکت هایی است که از چربی، کلسیم و کلسترول ساخته شده اند. این عامل سبب از بین بردن انعطاف پذیری دیواره ی رگ ها شده و در نتیجه موجب لخته شدن خون و مسدود شدن رگ های خونی می شود.

درمان سکته ی مغزی

چه مواردی دلیل ابتلا به سکته ی مغزی را افزایش می دهد؟

عوامل زیادی منجر به افزایش امکان ابتلا به سکته ی مغزی می شود. بسیاری از بیماری ها می توانند در صورت عدم درمان دست به  دست هم داده و سکته ی مغزی را به وجود آورند. از این رو همیشه تاکید بر پیشگیری از ابتلا به بیماری است. بیماری های زیر می توانند در صورت عدم درمان منجر به سکته ی مغزی شوند:

  1. عدم درمان فشار خون بالا
  2. کلسترول و چربی خون بالا
  3. بالا بودن قند خون و دیابت
  4. چاقی بیش از حد

در صورتی که شما دچار هر یک از مشکلات بالا هستید هر چه سریع تر برای درمان اقدام کنید. مشکلات خونی از جمله فشار خون و کلسترول بالا بیماری های زیادی را با خود به همراه می آورند که مهم ترین آن ها بیماری های قلبی و عروقی است. هنگامی که چربی خون بالا باشد پلاکت ها از چربی و کلسترول ساخته شده و چربی دیواره ی رگ ها را فرا می گیرد . این مشکل سبب ایجاد کاهش انعطاف پذیری و ایجاد لخته شده و در نتیجه سکته ی مغزی در فرد اتفاق می افتد.

 

مراقبت های مورد نیاز برای پیشگیری از سکته ی مغزی

برای پیشگیری از ابتلا به سکته ی مغزی عوامل زیادی دخیل هستند و شما می توانید با استفاده از روش های ساده از ابتلا به سکته ی مغزی و بیماری های دیگر پیشگیری نمایید:

تغذیه

سبک زندگی و مواد غذایی مورد استفاده در سالم ماندن و پیشگیری از سکته ی مغزی بسیار مهمند. در صورتی که شما از یک رژیم غذایی سالم و اصولی پیروی کنید و در غذا های خود اندازه ی مناسبی از چربی را مورد استفاده قرار دهید هرگز به بیماری چربی خون و در نتیجه سکته ی قلبی مبتلا نخواهید شد. همچنین استفاده ی بیشتر از سبزیجات و میوه و همچنین ماهی موجب جلوگیری از سکته ی مغزی خواهد شد.

غذا های پر چرب و سکته ی مغزی

دوری از مواد مخدر

سیگار و دخانیات مهم ترین عامل در بروز هر بیماری است. می دانید که سیگار کشیدن برای رگ های بدن و جریان خون بسیار مضر است. استفاده از سیگار موجب می شود تا جریان خون طبیعی در بدن دچار مشکل شده و در نتیجه خونرسانی به اندام ها به خوبی صورت نگیرد . از این رو همیشه توصیه می شود از دخانیات دوری شود. در صورتی که به سیگار و نیکوتین اعتیاد دارید برای حفظ سلامتی خود همین حالا اقدام به ترک مواد مخدر کنید.

تحرک خود را بالا ببرید

امروزه ماشینی شدن تمامی ابزار مورد استفاده موجب شده است که افراد تحرک بسیار کمی داشته باشند. عدم تحرک موجب افزایش توده ی چربی در بدن شده و این موضوع سبب چاق شدن می شود. چاقی یکی از بیماری های بسیار شایع در دنیای امروز است که همه ی افراد ساده از کنار آن عبور می کنند. اما همین بیماری به ظاهر معمولی می تواند منجر به هزاران بیماری شود. از این رو با ورزش کردن به طور مرتب از سکته ی مغزی جلوگیری کنید.

از سبزیجات و مواد غذایی دریایی استفاده کنید.

سبزیجات سرشار از فیبر و مواد مغذی مهم برای بهبود بیماری ها بوده و بسیار مفید هستند. استفاده از ماهی نیز به دلیل امگا 3 فراوانی که دارد در بهبود و پیشگیری از سکته ی مغزی بسیار موثر است.

 

پیشگیری و بهبود سکته ی مغزی با استفاده از محصولات فوراور ایران

با محصولات گیاهی به بهبود سکته ی مغزی و پیشگیری از آن کمک کنید. به جای استفاده از دارو های شیمیایی که می توانند سلامتی را مورد تهدید قرار داده و یا خیلی  از مواقع نتیجه ی مناسب را ندهند از محصولات گیاهی استفاده کنید. محصولات پیشگیری و بهبود سکته ی مغزی فوراور ایران کاملا ارگانیک بوده و برای بهبود سکته ی مغزی بسیار موثر هستند:

مکمل امگای فوراور : همان طور که گفته شد استفاده از امگا برای پیشگیری و بهبود سکته ی مغزی بسیار عالی است. از این رو نمایندگی فوراور در بین محصولات گیاهی سکته ی مغزی این محصول فوق العاده را تولید کرده است. این مکمل حاوی روغن ماهی و زیتون و ویتامین E است. این مکمل در کاهش کلسترول و چربی بسیار مفید بوده و همچنین مانع از رشد تومور های سرطانی و در نتیجه پیشگیری از سرطان می شود.در صورتی که دچار اضافه وزن هستید نیز می توانید از این محصول فوق العاده استفاده نمایید.

مکمل تقویت مغز و حافظه ی فوراور: این مکمل به صورت قرصی برای حافظه ی مغز است. استفاده از قرص گیاهی تقویت مغز موجب تقویت حافظه و افزایش تمرکز شده و از طرفی از طریق بهبود خونرسانی به مغز در پیشگیری از سکته ی مغزی مفید است.

کپسول گیاهی بهبود سکته ی مغزی فوراور

مکمل سیر و آویشن فوراور: ترکیب اصلی این قرص سیر و آویشن است. خواص اصلی این محصول خاصیت آنتی اکسیدانی آن است که در تقویت سیستم ایمنی بدن و جوانسازی پوست تاثیر فراوانی دارد. در صورتی که دچار فشار خون هستید از این محصول استفاده کرده تا خطر ابتلا به سکته ی مغزی را کاهش دهید. از طرفی سیر موجود در این مکمل از طریق از بین بردن کلسترول بد از لخته شدن خون جلوگیری می کند.

مکمل سبزیجات فوراور: مکمل سبزیجات فوراور سرشار از مواد لازم برای پیشگیری و بهبود سرطان است. کلروفیل و رنگدانه های سبز موجود در سبزیجات سبب بهبود سکته ی مغزی می شوند. همچنین این مکمل در بهبود کلسترول خون و دیابت بسیار موثر و مفید است.

کپسول ویتامین سی فوراور: این کپسول فوق العاده خاصیت ضد آنتی اکسیدانی قوی دارد. از طرفی ویتامین سی برای بهبود سرطان و مشکلات مربوط به مغز فوق العاده است. اگر دچار مشکلات خونی از جمله کم خونی و یا کلسترول و فشار خون هستید برای بهبود آن ها و پیشگیری از سکته ی مغزی این مکمل را استفاده کنید.

نوشیدنی خالص ژل آلوئه ورای فوراور: این نوشیدنی از محصولاتی است که در بین محصولات فوراور در کنار هر محصولی به شما پیشنهاد می کنیم چرا که خاصیت فوق العاده بالایی برای بدن و بهبود مشکلات مربوط به آن دارد. اگر دچار قند یا کلسترول خون و یا مشکلات قلبی عروقی و گوارشی هستید حتما از نوشیدنی ژل آلوئه ورای فوراور استفاده نمایید. استفاده از این نوشیدنی موجب می شود تا با بهبود مشکلات خونی از سکته ی مغزی جلوگیری کنید.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه