مشاهده کل مجله

مکمل های ورزشی طبیعی و ارگانیک برای ورزشکاران

مکمل های ورزشی طبیعی و ارگانیک برای ورزشکاران

تمام متخصیصن بر این باورند بهترین مکمل ورزشی برای ورزشکاران مکمل های غذایی طبیعی است، که شامل پروتئین، لبنیات، سبزیجات و میوه ها هستند. مصرف خودسرانه مکمل های ورزشی غیر مجاز باعث اختلال در کارایی بدن می شود که مصرف این مکمل ها بسیار خطرآفرین و پر عارضه است که می تواند سلول های کبد، کلیه، معده و روده را تخریب کند.


استفاده از مکمل های ورزشی طبیعی

استفاده از مکمل ها در صورتی مجاز است که زیر نظر پزشک متخصص استفاده شود و آزمایشات کامل بر روی آن انجام شده باشد. ولی مشکل اینجاست که در سراسر جهان کنترل کیفیت محصولات ضعیف است و این امر باعث می شود ورزشکاران با سختی موجه شوند.مکمل ها بیشتر به صورت غیر مجاز تهیه و استفاده می شود که مشکلات زیادی به همراه دارد و باید از داروخانه و یا شرکت هایی که دارای استانداردهای جهانی است تهیه شود.

مکمل های مفید برای ورزشکاران


•    کافیئن
•    پروتئين
•    کراتین
•    سدیم بیکربنات
•    بتائین


کافئین:

همیشه روز خود را با قهوه شروع کنید که در افزایش عملکرد بدن تاثیر چشمگیری دارد.کافئین باعث می شود ضربان قلب بیشتر شود و سوخت و ساز بدن را بالا می برد. علاوه بر این، کافئین برای ورزشکاران ایده آل است که در هر دو فعالیت استقامتی مانند ورزش و یا ورزش های گروهی مانند: فوتبال، حضور دارند ، می تواند عملکرد را افزایش دهد و آنها متوجه زمان از دست رفته نشوند.

پروتئین :

دریافت پروتئین به مقدارد کافی برای ورزشکاران از اهمیت بالایی برخوردار است یا به صورت مکمل استفاده می شود یا از مواد غذایی دریافت می کنند. هنگامی که ما در مورد مزایای مکمل پروتئین بحث می کنیم، ما به منابع پروتئینی اشاره می کنیم که حاوی تمام 9 اسید آمینه ضروری هستند. این اسید آمینه اساسی، بلوک های پروتئینی است که بدن ما نمی تواند در خود ایجاد کند، بنابراین ما باید از طریق مواد غذایی که می خوریم آنها را مصرف کنیم.

کراتین:

کراتین یکی از مکمل های انرژی زا در بین ورزشکاران است. مکمل های کراتین معمولاً برای تاثیر آنها به عنوان کمک های ارگونومیک استفاده می شوند. کراتین نه تنها باعث افزایش مقدار آب می شود، بلکه باعث افزایش حجم عضله شده و در نتیجه وزن بدن را افزایش می دهد. کراتین مکمل است که استقامت بدن را در تمرینات شدید بالا می برد.

سدیم بیکربنات:

در ورزش هوازی، بدن ما از اکسیژن استفاده می کند، اما در تمرین بی هوازی مانند تمرین کوتاه مدت و شدید، بدن ما دیگر آن اکسیژن را ندارد. هنگامی که کمبود اکسیژن وجود دارد، اسید لاکتیک به کمک بدن می آید و خستگی را کاهش می دهد. عوارض جانبی که ممکن است رخ دهد شامل مسائل معده مانند درد، تهوع، اسهال یا استفراغ است.

بتائین

مطالعات سال ۲۰۱۰ نشان داد، پس از مصرف این مکمل، قدرت عضله و تولید نیروی عضلانی بیشتر می شود. یکی دیگر از مطالعات انجام شده در سال ۲۰۰۹ نشان داد که مصرف دو هفته مکمل بتائین در مردانی که از نظر بدنی فعال هستند ظاهرا موجب بهبود تمرینات عضلانی می شود. محققان مطالعه اخیر معتقدند این ویژگی نشان می دهد که بتائین دارای توانایی در بهبود استقامت عضلات است، اما لزوما در قدرت کلی دخیل نیست.

مکمل های طبیعی شرکت فوراور


شرکت فوراور تولیداتی در زمینه مکمل های طبیعی دارد که هر کدام از آنها بالاترین استاندارد جهانی دارا می باشد که سراسر دنیا طرفدارهای خوبی پیدا کرده است. نوشیدنی فوق العاده تاثیر گذار  آن که باعث رشد عضلات و پر شدن بدن می شود یکی از آنهاست.

مکمل های کنترل وزن و تناسب اندام :امروزه کمپانی های زیادی شروع به تولید محصولات لاغری و حفظ تناسب کرده اند. اما شرکت فوراور محصولاتی تولید کرده است که باعث سم زدایی بدن و حذف چربی های مضر شده است. وقتی میزان سموم در بدن بالا می رود بدن شروع به چربی سازی می کند تا سم ها به بافت های دیگر آسیب نزنند. از این رو فرد دچار اضافه وزن می شود. محصولات فوراور طوری طراحی شده اند که بدن را کاملا سم زدایی می کنند و تناسب اندام دائمی را به ارمغان می آورند. همچنین کمپانی فوراور در کنار محصولات تناسب اندام نوشیدنی خالص و نابی از گیاه آلوئه ورا نوشیدنی آلوئه ورا تولید کرده است که بدن را کاملا سم زدایی کرده و از انباشتگی چربی در بدن جلوگیری می کند وسبب کاهش وزن بدون بازگشت می شود.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه