مشاهده کل مجله

ورزش در محل کار، بهترین راه پیشگیری از بیماری های مفاصل و عضلات

امروزه کارهای پشت میزی رواج پیدا کرده است و از این طرف آسیب های ناشی و درد های عضلانی نیز بیشتر است.برای جلوگیری از درد های ناشی از کم تحرکی و ضعیف بودن عضلات باید فعالیت های روزانه انجام دهید.

خیلی‌ها تصور می‌کنند که کارهای سنگین منجر به آسیب‌های اسکلتی و عضلانی می‌شود، در حالی‌که کم‌تحرکی نیز به همان اندازه آسیب‌زننده است‌. دردهای ستون فقرات (کمر و گردن) یا دردهای کمربند شانه‌ای و لگنی اکثر کارمندان ناشی از کم‌تحرکی و ساعت‌های متمادی نشستن پشت میز کار است .

ساعت‌ها نشستن پشت رایانه، بعضی عضلات را کوتاه و بعضی را ضعیف کرده و به نوعی عدم بالانس عضلانی ایجاد می‌کند. چرا که بعضی عضلات استعداد کوتاهی و برخی استعداد ضعف و خمودگی دارند. متناسب با این‌که عضلات درگیر شما دچار کدام نوع از این آسیب‌ها بشود، درد و محدودیت‌های حرکتی در آن عضله بروز می‌کند.

ورزش در محل کار

کشش گردن (کشش عضلات گردن):


بنشینید یا بایستید و سرتان را بالا و صاف بگیرید. به آرامی تا جای ممکن گردن را به سمت راست بچرخانید و کمی نگه دارید، سپس به چپ بچرخانید و کمی نگه دارید.

سپس سر را به آرامی به سمت سینه برده و نگه دارید.

از خم کردن سر به سمت عقب خود داری کنید. وزن سر زیاد است و این حرکت می تواند استرس و فشار زیادی به استخوان های بالایی ستون فقرات وارد کند.

برای کاهش خطرات زیاد نشستن می توانید از این ورزش های ساده که به راحتی به صورت نشسته در محل کار می توان انجام داد بهره ببرید و برای سلامتی خود ارزش قائل شوید.

کشش گردن

کشش دست ها در جهت مخالف (کشش عضلات بالایی پشت)کشش دست در جهت مخالف


صاف بنشینید و دست راستتان را تا سطح شانه روی بالا تنه خود قرار دهید. آرنج شما باید کمی خم شود.

با دست چپ زیر آرنج راست را بگیرید. به آرامی دست راست را در جلوی سینه خود به سمت چپ بکشید و نگه دارید.

شانه هایتان را بالا نکشید، آن ها را در حالت عادی و آرام نگه دارید. همین کار را با دست چپ نیز انجام دهید و آن را به سمت راست بکشید.

کشش دست در جهت مخالف

کشیدن شکم (تقویت عضلات شکمی)کشیدن شکم


صاف روی لبه صندلی بنشینید و دسته های صندلی یا کناره های صندلی را بگیرید. همچنین می توانید بایستید و دست ها را روی ران ها بگذارید، و پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید.

سپس شکم خود را تا حد ممکن به سمت داخل بکشید. تصور کنید که ناف خود را به سمت ستون فقراتتان می کشید.

این حالت را برای 5 تا 10 ثانیه حفظ کرده و سپس آزاد کنید. پنج تا هشت بار این کار را انجام دهید.

 

کشیدن شکم

 

پیشگیری از بیماری های مفاصل و عضلات

یکی از مشکلاتی که امروزه انسان های زیادی را به آن مبطلا کرده است آرتروز و درد های مفصلی هست مثل درد مفاصل کمر و زانو درد که در حقیقت از جمله مهمترین مشکلات حرکتی بیماران هستند.

با مصرف یک رژیم غذایی سالم حاوی مقادیر زیادی سبزیجات، غلات، محصولات لبنی، حبوبات و میوه های فصلی می توان از درد مفصل جلوگیری کرد.

 

Image result for ‫درمان و پیشگیری آرتروز‬‎

 

مصرف خوراکی های های سالم و پر ویتامین

افراد مبتلا به زانو درد و درد های مفصلی عمومی باید خوراکی های دارای ویتامین های C،K،D مواد معدنی به ویژه کلسیم و منیزیم مصرف کنند. خوراکی هایی مانند اسفناج، کلم، گوجه فرنگی و پرتقال از منابع غنی ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

 

ماهی بخورید

ماهی سالم غنی از اسیدهای چرب امگا 3 و چربی اشباع نشده می باشد. امگا S3 فوایدی برای سلامتی دارد و ممکن است التهاب را در بدن کاهش دهد. یک مطالعه در بیماری های روماتیسمی مشخص کرد زنانی که به طور مرتب ماهی مصرف می کنند ممکن است در معرض خطر پایین برای آرتریت روماتوئید باشد USDA  توصیه به خوردن مقدار بالای ماهی امگا S 3 مانند ( ماهی آزاد، قزل آلا، ماهی خال مخالی و ساردین ) دو بار در هفته دارد.

وزن خود را کنترل کنید

زانو وزن بدن شما را تحمل می کند. اضافه وزن یا چاق بودن می تواند عوارض واقعی بر روی زانو ایجاد کند اگر فقط 10 پوند اضافه وزن داشته باشید نیروی در زانو شما 30 تا 60 پوند افزایش می یابد زنان دارای اضافه وزن تقریبا با احتمال چهار برابر بیشتر از زنان وزن دارای سالم به آرتروز زانو گرفتار می شوند رژیم غذایی و ورزش می توانند وزن شما را به محدوده سالم برساند.

ویتامین D از مهم ترین اجزای مکمل های مفصل ساز

ویتامین D که موسوم به ویتامین آفتاب است در بدن شکل نمی‌گیرد مگر آنکه در معرض تابش خورشید قرار گیریم. ویتامین D از بروز بسیاری بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. ویتامین D در بدنبه طور طبیعی مصرف کلسیم و فسفر که در تشکیل و فرم‌گیری استخوان‌ها و دندان‌ها حیاتی هستند را تنظیم می‌کند. به دلیل اهمیت بالای ویتامین D در رشد استخوان‌ها تحقیقات زیادیدر زمینه تأثیر مکمل‌های ویتامین D در کاهش درد مفاصل انجام شده است.

ویتامین‌های گروه B

ویتامین‌های گروه B در کاهش درد مفاصل و التهاب ماهیچه‌ها مؤثرند. ویتامین‌های گروه B علاوه بر اینکه برای سلامتی پوست، متابولیسم و ایمنی بدن ضروری هستند در تنه عضلانی نیز شرکت کرده و موجب کاهش التهاب مفاصل می‌شوند. مکمل‌های ویتامین B را می‌توان روزانه در دو دوز ۵۰ میلی‌گرمی مصرف کرد. علاوه بر این غذاهایی مانند تخم‌مرغ، گوشت کم چرب، پنیر، غلات کامل، سویا، موز و بسیاری از آجیل‌ها سرشار از ویتامین‌های گروه B هستند.

Related image

محصولات شرکت فوراور ایران برای تقویت مفاصل و عضلات

شرکت فوراور داروهای تقویتی که بر پایه های مواد طبیعی ساخته شده است در کمپانی خود دارد که برای تقویت عضلات و سلامت مفاصل می باشد تمام ویتامین ها و مواد معدنی در خود جای داده است که شما بعد از مصرف نتیجه آن را می بینید.

فوراور فریدام Forever Freedom

سلامتی استخوانها و مفاصل، درمان بیماری های مفصلی و استخوانی از قبیل آرتروز، روماتیسم، دیسک کمر و گردن، پوکی استخوان، استئو آرتریت و دیگر بیماریهای مرتبط

فوراور موو (مکمل حرکت) Forever Move

آزادانه حرکت کنید و با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین محصول شرکت فوراور از مفاصل و عضلات خود به خوبی محافظت کنید. این راه حل طبیعی برای حمایت از عضلات و مفاصل سالم از ویژگی های ترکیب دو ماده قدرتمند است که در هیچ جای دنیا یافت نمی شود; !®NEM® and **BioCurc* این محصول ارائه شده توسط شرکت فوراور، از نظر بالینی تقریبا ٥ برابر موثرتر از گلوکزامین و کندراتین است که حرکت شما را آسان تر کرده و انعطاف پذیری مفاصل را نیز افزایش داده، به سلامتی غضروف ها کمک می کند، گرفتگی عضلات و مفاصل را کاهش داده و به بازیابی سریع ( ٧ تا ١٠ روز) پس از ورزش سرعت می بخشد!

 

فوراور آرکتیک سى (امگا ٣ و امگا ٦ و امگا ٩) Forever Arctic Sea (Omega 3 & 6 & 9)

مواد غذایی که روزانه مورد استفاده ی ما قرار می گیرند دارای مواد مغذی فقیری هستند. این مواد غذایی نیاز بدن ما را در حد نرمال بر آورده نمی کنند از این رو باید در کنار غذا هایی که در روز استفاده می کنیم از مکمل های غذایی استفاده نماییم. مکمل فوراور آرکتینک سی که حاوی امگا 3،امگا 6 و امگا 9 است یکی از بهترین محصولات فوراور است. این سه ترکیب که این محصول را تشکیل می دهند در بدن تاثیرات بسیار مهمی دارند. بیشتر اعمال و تنظیمات در بدن ما مربوط به این مواد بوده و نکته ی حائز اهمیت این است.

فوراور کلسیم-دی Forever Calcium

کلسیم جدید فوراور محصولی جدید و ارتقا یافته است ،
مقادیر مورد نیاز کلسیم ،منیزیم ،روی ،منگنز ،مس وویتامین های ث و د را تامین می کند تا به حفظ ساختار و عملکرد سالم استخوان ها کمک کند.

کلسیم جدید و ارتقا یافته ی فوراور ، از فرم های برتر کلسیم وسایر مواد معدنی انحصاری که از عملکرد بسیار بالایی برخوردار هستند ، ترکیب یافته تا مصرف کنندگان اطمینان یا بند که حداکثر کلسیم وسایر مواد معدنی مورد نیاز بدن شان جذب می شود .

آرجی پلاس (ال آرژنین و ویتامین کمپلکس) +ARGI

انار (که خواص آنتی اکسیدانی آن بر همگان آشکار است.)
عصاره انگور قرمز (که به تعادل سطح کلسترول بدن کمک می کند.)
پوست انگور و عصاره توت (که در بهبود سیستم ایمنی بدن نقش مهمی دارند.)

ترکیبات دیگر : ویتامین ث ، ویتامین د۳ ، ویتامین ک۲ ، ویتامین ب۶ و ب۱۲ ، فولیک اسید ، پودر مویز، پودر الدربری، پودر تمشک، پودر گیلاس، پودر شاتوت، پودر زغال اخت

فوراور دیلی (ویتامین ها و مواد معدنی کامل و ضروری روزانه)

فوراور دیلی سیستمی بسیار مغذی و غنی است که از ترکیب اولیگو ساکارید آلوئه‌ورا با فرمول انحصاری فوراور (A.O.S) به دست آمده است.
این محصول  ترکیبی کاملا متعادل از 55 ماده غذایی می‌باشد که با فرمولی انحصاری ویتامین‌ها و مواد معدنی را به سهولت  جذب بدن کرده و به سیستمهای مقصد در بدن می‌رساند.

غنی از؛ ویتامین A، ویتامین C، ویتامین D، ویتامین E، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، B6، اسید فولیک، B12، بیوتین، اسید پانتوتنیک، کلسیم،آهن، ید، منیزیم، روی، سلنیوم، مس، منگنز، کروم و ترکیب انحصاری اف وی ایکس 20، بیوفلاونوئید مرکبات، کوئرستین، ژل‌آلوئه‌ورای FLP، روتین، هسپریدین، آلفا لیپوئیک‌اسید، کوانزیم Q10، لیوتین، زیکسانتین رزوراترول

 

ژل مفصل ساز ام اس ام آلوئه (ضد جوش)

هر وقت به دنبال تسکین و آرامش مفاصل بودید، به سراغ ژل ام اس ام آلوئه بروید. ام اس ام مخفف متیل سولفات متان است، که خود، یک سولفور ارگانیک بوده و در تمام ارگانیسم های زنده یافت می شود. سولفور در واقع، سومین ماده ای است که به وفور در بدن وجود دارد.

ماده اصلی دیگری که در ژل ام اس ام آلوئه وجود دارد، آلوئه ورای خالص و غنی شده است. ژل ام اس ام آلوئه، این دو ماده قدرتمند را با عصاره های گیاهی و سایر مواد دستچین شده و عالی برای آرامش بخشیدن به شما در هم آمیخته است. ژل ام اس ام آلوئه را همین امروز امتحان کنید.

آلوئه هیت لوشن (لوسیون گرمازا، ضد درد، ضد گرفتگی عضلات)

این لوسیون نرم کننده غنی، حاوی عناصر گرمابخشی است که برای ماساژ دادن عضلات خسته و پوست خشک تان بسیار ایده آل اند. لوسیون گرمایی آلوئه، متعادل کننده پی هاش پوست است و به منظور استفاده جهت ماساژ بدن و آرام بخشی به پوست طراحی و تولید شده است. قدرت این لوسیون در نفوذ دادن آلوئه ورا به لایه های زیرین پوست سبب خواهد شد تا عضلات تان بعد از ورزش و کارهای سخت روزانه به آرامش برسد.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه

نظرات 1

avatar
بسیار عالی بود.
۱۴۰۰/۷/۲۷