مشاهده کل مجله

دلایل سکته ی قلبی و جلوگیری از آن

دلایل سکته ی قلبی و جلوگیری از آن

دلایل سکته ی قلبی و جلوگیری از آن

سکته ی قلبی یک عارضه ی بسیار شایع در بین مردم دنیاست. قلب یک ارگان بسیار مهم در بدن است که باید حتما در سلامت آن دقت شود چرا که در صورت هر گونه اختلال در عملکرد قلب سلامتی فرد به طور کلی تحت تاثیر قرار می گیرد. از آن جایی که سکته و حمله ی قلبی خطر بسیار زیادی دارد ما باید روش های پیشگیری از سکته ی قلبی و دلایل آن را دانسته و با دانش کامل از آن مراقبت کنیم. در این مقاله بهترین روش برای پیشگیری از سکته ی قلبی را خواهیم گفت.

حمله ی قلبی و راه های پیشگیری

حمله ی قلبی به چه علت اتفاق می افتد؟

حمله ی قلبی زمانی رخ می دهد که خونرسانی به قلب مسدود شده و عواملی همانند چربی و کلسترول نیز شریان های تامین کننده ی خون قلب را مسدود کرده و در نتیجه موجب تشکیل لخته می شوند. نتیجه ی این لخته جلوگیری از خونرسانی به قلب و در نتیجه سکته ی قلبی است. حمله ی قلبی می تواند مرگبار باشد اما می توان با روش های مناسبی با آن مقابله نمود.

علائم سکته ی قلبی چیست؟

  • فشار
  • تنگ شدن نفس
  • درد
  • احساس فشار بر روی قفسه ی سینه و یا گردن و پشت
  • تهوع
  • سوء هاضمه
  • سوزش سر دل و یا درد های شکمی
  • عرق سرد
  • خستگی
  • سرگیجه های ناگهانی

عوامل تشدید کننده ی سکته ی قلبی و راه های پیشگیری از آن

راه های پیشگیری از سکته ی قلبی

عواملی که منجر به بروز سکته ی قلبی در فرد می شود می تواند به صورت کنترل شده و کنترل نشده باشد. به این معنی که فرد می تواند جلوی یک سری عوامل را بگیرد. به طور کلی عوامل تشدید کننده ی سکته ی قلبی شامل موارد زیر است:

سن: سن بالا امکان ابتلا به سکته ی قلبی را افزایش می دهد و این یکی از مواردی است که تقریبا نمی توان کنترل کرد. اما تا حد امکان می توان با روش های زندگی سالم آن را تحت کنترل قرار داد. در مردان بالای 45  زنان بالای 55 این امکان چند برابر می شود.

دخانیات: سیگار و استفاده از هر نوع مواد مخدر موجب انسداد عروق و مسیر تنفسی شده و مسیر خونرسانی را مختل می کند. این موضوع در دراز مدت خطر ابتلا به سکته ی قلبی را افزایش می دهد. با روش های ترک سیگار و مواد مخدر می توانید به آسانی سلامتی خود را بازگردانید.

فشار خون بالا: فشار خون بالا موجب آسیب رساندن به بافت های خونرسان قلب شده و در نتیجه موجب سکته ی قلبی می شود. عدم درمان چربی خون و نداشتن تناسب اندام و اضافه وزن نیز از عوامل تهدید کننده ی سلامتی و خطرناک برای قلب هستند.

چربی خون بالا

دیابت: درمان قند خون به طور موثر به راحتی می تواند شما را از خطر ابتلا به سکته ی قلبی حفظ کند.

نداشتن فعالیت و تحرک: فعالیت و داشتن فعالیت بدنی موجب بهبود بیماری های مختلف از جمله درمان کلسترول و فشار خون و همچنین بهبود سیستم گردش خون و در نتیجه سلامت قلب می شود. از این رو اگر تا کنون کم تحرک بوده اید از حالا به بعد ورزش را آغاز کنید.

کنترل استرس و اضطراب: استرس و اضطراب از حالت های روانی هستند که در صورتی که نتوانید آن ها را کنترل کنید می توانند برای قلب به شدت مضر واقع شده و منجر به سکته ی قلبی شوند.

تغذیه : داشتن یک برنامه ی تغذیه ای خوب و مناسب می تواند ضامن سلامتی شما  باشد. در صورتی که بتوانید از غذا های کم چرب استفاده کرده و همچنین بیشتر از سبزیجات استفاده کنید می توانید به راحتی سلامتی را به قلب خود هدیه دهید. در این بین سعی کنید استفاده از مکمل های غذایی مناسب را در وعده های خود فراموش نکنید.

تغذیه ی سالم

محصولات فوراور ایران ضامن سلامتی قلب شما

فوراور ایران برای بهبود بیماری های قلبی  حفظ سلامت قلب و همچنین پیشگیری از سکته ی قلبی دارای یک پکیج فوق العاده و کاملا ارگانیک است. محصولات گیاهی سلامت قلب فوراور از بکر ترین گیاهان دنیا تولید شده و خطری برای سلامتی ندارند. تنها با استفاده از چند محصول گیاهی یک عمر سالم زندگی کنید:

مکمل امگا 3 فوراور: شاید شنیده باشید که ماهی و روغن ماهی تا چه حد برای سلامتی قلب مفید است. کپسول امگای فوراور یک مکمل عالی و سرشار از امگا بوده و برای قلب بسیار مفید است. این مکمل عالی کلسترول و چربی های اضافی را به طور کامل از بین برده و همچنین جهت کاهش وزن نیز می توانید از آن استفاده کنید چرا که یک چربی سوز فوق العاده است.

مکمل گیاهی سیر و آویشن فوراور: همه ی افراد از خواص بی شمار سیر مطلع هستند. این قرص گیاهی برای قلب نیز موجب کاهش سطح کلسترول شده و در سلامت دستگاه گوارش موثر است. همچنین یک مکمل عالی جهت پایین آوردن فشار خون و غلظت خون است. برای سلامت پوست نیز موثر بوده و مشکلات مربوط به بینایی را از بین می برد.

مکمل ویتامین آ فوراور: این مکمل حاوی ویتامین A.E و سلنیوم است. ویتامین ها نقش مهمی در پیشگیری از سکته ی قلبی دارند. یک آنتی اکسیدان قوی بوده و برای تقویت ارگان های بدن و همچنین بهبود مشکلات قلبی از طریق از بین بردن چربی های اضافی موثر است.

نوشیدنی آلوئه ورای فوراور: این نوشیدنی به طور کلی برای تقویت قسمت های مختلف بدن ساخته شده است و برای کاهش قند و چربی خون فوق العاده است. خواص بی شمار آن موجب شده است که توسط بسیاری از کارشناسان توصیه شود.

مکمل ویتامین سی فوراور: این مکمل به صورت قرص جویدنی بوده و یک آنتی اکسیدان قوی جهت تقویت سیستم ایمنی بدن است. استفاده از این محصول موجب کاهش استرس شده و سلامتی قلب را حفظ می کند. می توانید برای تنظیم سطح کلسترول از این مکمل فوق العاده استفاده نمایید.

قرص مواد معدنی فوراور: این مکمل تمامی مواد معدنی که برای سلامتی به آن نیاز داریم را در اختیار بدن قرار می دهد. در بهبود کم خونی و حل مشکلات خونی بسیار عالی عمل کرده و علاوه بر این ضامن سلامتی قلب است. چرا که نقش موثری در بهبود سیستم گردش خون دارد.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه