مشاهده کل مجله

مراقبت و جلوگیری از چروک دور چشم

پوست اطراف چشم یکی از حساس ترین قسمت های صورت است که باید از آن مراقبت بیشتری کنیم. مثل استفاده از کرم‌ های مختلف دور چشم و آبرسان‌ها، ماساژ پوست دور چشم و... که می‌تواند به رفع مشکلات رایج این ناحیه مثل سیاهی زیر چشم، ورم یا چروک اطراف چشم کمک کند.بیشتر حالت های ناراحتی و شادی ما باعث می شود اطراف چشم چروک شود و این چروک های ریز بعد از 30 سالگی بیشتر نمایان می شوند.

چگونه از پوست دور چشم مراقبت کنیم؟

پوست دور چشم بخشی از پوست بدن است که در صورت عدم مراقبت مناسب، اولین علائم پیری زودرس در آن مشاهده می‌شود. چون پوست اطراف چشم نازک‌تر و ظریف‌تر از پوست بقیه‌ی قسمت‌های بدن است. از طرف دیگر پوست دور چشم غدد چربی هم ندارد تا با ترشح چربی از این ناحیه مراقبت لازم به عمل بیاید. از طرفی دیگر چشمان شما در تمام طول روز کار می‌کنند و فشار زیادی به آن‌ها وارد می‌شود.

 

 ‫چروک های دور چشم‬‎

با ساختار پوست دور چشم آشنا شوید

پوست پلک از لایه های مختلفی تشکیل شده, عمیق ترین لایه زیر پوستی حاوی یک لایه پوششی فیبری نازک است که روی عضله حلقوی چشم ( عضله ای که موجب حرکت کردن پلک میشود ) قرار گرفته است. سپس، غشای میانی پوست که لایه محافظ پوست را تشکیل میدهد از پروتئین های رشته مانندی شامل الاستین و کلاژن، فیبروبلاست ها، عصب ها و رگ ها تشکیل شده است. لایه بالایی که اپیدرم نام دارد، از سلول های پایه، ملانوسیت، سلول های لانگرهاوس، کراینوسیت و بر روی آن لایه سلول های مرده که از کورنئوسیت تشکیل میشود، می باشد. لایه اپیدرمال است که ظاهر، رنگ، نرمی، بافت و سلامت پوست را به آن میدهد.

سلولهای پایه هر چند روز یک بار سلولهای تازه تولید میکنند. وقتی این سلولها به سمت بالا حرکت میکنند، خشکتر و صافتر می شوند. وقتی به سطح پوست می رسند، دیگر زنده نیستند و به آن ها کورنئوسیت میگویند. این فرآیند حرکت از سلول پایه به کورنئوسیت است که توانایی بازسازی را به اپیدرم یا پوست بیرونی می دهد. فرآیندبازسازی پوست فرآیندی مداوم است که دو ماه در یک فرد جوان و بسیار طولانیتر در افرادی بالای 50 سال طول می کشد.

تولید کورنئوسیتها ظاهری خشک، پیر و ضخیم به پوست میدهد. پوست بسیار زبر به نظر رسیده و توانایی آن برای حفظ آب کاهش مییابد.

Image result for ‫چروک های دور چشم‬‎

درمان چروک های اطراف چشم با آلوئه ورا

در سال های اخیر ژل آلوئه ورا به طور وسیع در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار گرفته و محصولات مختلف این گیاه به شکل قرص، کپسول، صابون، شامپو، کرم، پماد، ژل، نوشابه های خوراکی و کمپوت استفاده می شوند.

 

از آلوئه ورا در کرم های مرطوب کننده پوست و کرم های التیام دهنده پوستی و بسیاری از کرم های موضعی استفاده می شود.

 

آلوئه ورا به علت داشتن خواص ضد میکروبی، در درمان بسیاری از زخم ها، جراحت ها، سوختگی ها، اگزما، تاول، گزیدگی زنبور و نیش حشرات، بریدگی، کوفتگی ، آفتاب سوختگی و آکنه موثر است. بنابراین استفاده از این گیاه نه تنها در کرم های موضعی، بلکه در کنترل بسیاری از بیماری ها و اختلالات پوستی سودمند می باشد.

شرکت فور اور که تمام محصولات آرایشی و بهداشتی از پایه آلوئه ورا است و برای درمان چروک های زیر چشم و آبرسانی به پوست نیز محصولات بسیاری دارد که مورد تایید جهانی قرار گرفته است.

اویکنینگ آی کرم (رفع تیرگی و چین و چروک دور چشم تارگت)

مواد تشکیل دهنده ثبت شده با تکنولوژی پپتید، چشم انداز حساس چشم را بهبود می بخشد و صاف می کند تا ظاهر خطوط و چین و چروک ها و سیاهی دور چشم را کاهش دهد.
کرم دور چشم آی کرم همچنین دارای یک عنصر منحصر به فرد #بوتیلن_گلیکول است. این عنصر باور نکردنی نشان داده است که سیاهی دور چشم  را تا ۱۵ روز کاهش می دهد.

با تقویت ساختار سطح پوست، کرم چشم ظاهر سیاهی دور آن را کم می کند. با این قدرت علاوه بر روال مراقبت از پوست شما، زیبایی را نیز به شما می دهد.

فوراور آلوئه لیپس (مرطوب کننده لب آلوئه ورا با جوجوبا)

ویژگی نرم کنندگیِ آلوئه لیپس، به طرز ایده الی برای مراقبت از لب های شما مناسب است. ترکیب آلوئه، جوجوبا و موم عسل، محصولی عالی را برای طراوت بخشیدن به لب های شما برای تمام فصول را روانه بازار کرده است.

نظر خود را بنویسید

دیدگاه