مشاهده کل مجله

عوارض بوتاکس چیست و چه جایگزین‌هایی برای آن وجود دارد

عوارض بوتاکس چیست و چه جایگزین‌هایی برای آن وجود دارد

بوتاکس و عوارض آن

به احتمال زیاد شمایی که دارید این مطلب را می‌خوانید یا وسوسه شده‌اید بوتاکس صورت انجام دهید یا یکی دوبار آن را امتحان کرده‌اید. همانطور که می‌دانید بوتاکس راهی سریع برای مبارزه با چین و چروک‌های صورت است؛ اما این راه یک سری عوارض هم دارد که کمتر درباره آن صحبت شده است. در مقالۀ امروز می‌خواهیم درباره عوارض بوتاکس صحبت کنیم و بهترین جایگزین‌های آن را که عوارضی هم ندارند معرفی کنیم. پس اول بیایید ببینم بوتاکس دقیقاً چیست و چه عملی زیرپوست ما انجام می‌دهد.

 امروزه با توجه به شیوه های زندگی نا سالم و یا عوامل محیطی و تغذیه ی نا مناسب پوست بیشتر افراد در سنین بالا و حتی در سنین جوانی دچار چین و چروک می شود که بیشتر این چروک  ها در اطراف چشم و پیشانی و یا در سنین پایین تر خط لبخند است. این چین و چروک ها آنقدر در بعضی افراد عمیق است که موجب می شود آن ها فکر انجام بوتاکس در سرشان می افتد.اما باید گفت که بوتاکس دارای عوارض زیادی بوده و از طرفی بازگشت پذیر است و نیاز به تمدید دارد. ما در این مقاله می خواهیم راهکاری را پیشنهاد کنیم که از بوتاکس بهتر و راحت تر بوده و جواب دهی فوق العاده ای دارد.

بوتاکس

بوتاکس چیست؟

بوتاکس به نوعی تزریق زیبایی گفته میشود که برای کاهش چین و چروک‌های سطح پوست انجام می‌شود. هنگام تزریق بوتاکس، سم بوتولیوم، گرفته شده از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم وارد پوست شده و عضلات فعال پوست را فلج می‌کند. به این ترتیب وقتی که می‌‌خندید یا اخم می‌کنید خطوط دور چشم، لب و پیشانی‌تان چون دیگر حرکتی ندارند، به چشم نمی‌آید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که خطوط و چروک‌های ثابت صورت (نه خط اخم و خنده) چه می‌شوند؟ در پاسخ باید بگویم که این خطوط با تزریق ژل بوتاکس تنها از بین نمی‌رود و باید به همراه بوتاکس فیلر نیز تزریق شود تا خطوط ثابت صورت پر شوند. در ضمن بوتاکس استفاده‌های دیگری از جمله درمان میگرن هم دارد.

حقایقی درباره عوارض بوتاکس صورت

عوارض بوتاکس

تزریق بوتاکس عملی راحت و کم‌دردرسر است، اما به شرط آنکه به دست پزشکان خبره و حرفه‌ای انجام شود. در صورتی که پزشکی که این کار را برایتان انجام می‌دهد مسلط و حرفه‌ای نباشد ممکن است دچار عوارض زیر شوید:

- درد

- دوبینی

- تاری دید

- خونریزی

- تهوع

- گلو درد

- خشکی دهان

- اختلال سیستم ایمنی

- خارش

- ورم

- قرمزی

- افتادگی پلک

- آلرژی ها و حساسیت های پوستی

عوارض بوتاکس ۲

بوتاکس برای چه افرادی منع شده است؟

یک سوال دیگر که ممکن است برای خیلی افراد مطرح شود این است که چه کسانی باید از بوتاکس دوری کنند؟

خانم‌های باردار، افرادی که بیماری اختلالات انعقادی دارند، افراد زیر ۱۸ سال، مبتلایان به بیماری‌های ام‌اس، نارسایی کلیه، نفروپاتی و میاستنی گراویس، افرادی که سابقه بیماری‌های قلبی و عروقی دارند و کسانی که در بدنشان عفونت یا ضعف سیستم ایمنی دارند نباید تزریق بوتاکس انجام دهند، عوارض بوتاکس برای این افراد شدیدتر از بقیه است.

یک نکتۀ دیگر، برای این که از عوارض بوتاکس در امان بمانید، از تزریق ژل بوتاکس در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی جدا خودداری کنید و این کار را به دست متخصصان بسپارید.

و اما... اگر تزریق و عوارض جانبی بعد از بوتاکس ترس به جانتان می‌اندازد هیچ نگران نباشید، ما جایگزین‌هایی چندین برابر بهتر از بوتاکس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جایگزین‌های بوتاکس برای داشتن پوستی جوان و شاداب

جایگزین بوتاکس

دغدغه ی بسیاری از افراد داشتن پوستی صاف،زیبا و شاداب است چرا که پوست صاف و شاداب زیبایی را چند برابر خواهد کرد. محصولاتی که در این بخش معرفی می‌کنیم همگی از برند امریکایی فوراور (Forever) هستند و کیفیت وکارایی آن‌ها توسط برترین متخصصان پوست و موی جهان تایید شده است. شما می‌توانید تمام این محصولات را به صورت تکی یا پکیج خریداری کنید.

با مجموعه آلوئه فلور دو ژوانس (پکیج شکوفه جوانی)، پوستتان را احیا کنید

یکی ازبهترین پکیج‌های برند فواور برای پوست، مجموعۀ فلور دوژوانس است. این مجموعه شامل ۶ محصول است که آن‌ها را به صورت جداگانه هم می‌توانید خریداری کنید، اما پیشنهاد ما خرید پکیج کامل است. این پکیج شامل محصولات زیر است:

- آلوئه کلینزر (کرم پاک کننده) Aloe Cleanser (محصول شماره ۳۳۹)

- ری هیدراتینگ تونر (تونر آبرسان و پاک کننده) Rehydrating Toner (محصول شماره ۳۳۸)

- فیرمینگ دی لوشن (کرم روز سفت کننده و ضد چروک) Firming Day Lotion (محصول شماره ۳۴۰)

- ریکاورینگ نایت کرم (کرم شب آبرسان و ترمیم کننده پوست) Recovering Night Creme (محصول شماره ۳۴۲)

- پودر ماسک Mask Powder (محصول شماره ۳۴۱)

- آلوئه اکتیویتور (مایع فعال ساز) Aloe Activator (محصول شماره ۳۴۳)

با این محصولات سطح پوستتان را از آلودگی‌ها پاک می‌کنید، سپس آن را با تونر آبرسانی کرده و با کرم‌های ضد چروک، ترمیم کننده و لیفتینگ آن را احیا می‌کنید. با این پکیج جوان سازی پوست دیگر افسانه و داستان نیست، خودتان تاثیرات مرحله به مرحله را خواهید دید. در ضمن این پکیج برای پوست‌های معمولی و چرب مناسب است و مانند بوتاکس عوارض جانبی ندارد.

پکیج پیشرفته مراقبت پوست اینفینیت، انقلابی در جوانی پوست

ماموریت اصلی این پکیج، کلاژن سازی در سطح پوست و کاهش چین و چروک صورت است. پکیج اینفینیت مناسب برای تمام پوست ها بویژه خشک و حساس می باشد و شامل ۴ محصول است که عبارتند از:

- هیدراتینگ کلینزر اینفینیت (کرم پاک کننده و مرطوب کننده پوست) infinite hydrating cleanser

- فیرمینگ سرم اینفینیت (سرم سفت کننده پوست) infinite firming serum

- ریستورینگ کرم اینفینیت (کرم ترمیم کننده و نرم کننده پوست) infinite restoring creme

- فیرمینگ کمپلکس اینفینیت (مکمل زیبایی کلاژن، سفت کننده و ضد پیری و افتادگی پوست) infinite firming complex

 

محصولات موجود در این بسته پوستتان را از آلودگی‌ها کاملاً پاک می‌کنند، پوست را سفت و ترمیم می‌کنند و با عمل کلاژن سازی در حالی که پیری پوست را به تعویق می‌اندازند، مانند بوتاکس چین و چروک‌های سطحی پوست را نیز کاهش می‌دهند.

مجموعه تخصصی مراقبت پوستی سونیا، ضد پیری پوست

سونیا، پکیج شگفت‌انگیز دیگری از برند امریکایی فوراور است که جوانی و شادابی را از نو به پوستتان می‌بخشد. محصولات این پکیج مناسب پوست های معمولی و خشک می باشد. ۵ محصولی که در این پکیج ارائه می‌شوند عبارتند از:

- «کرم پاک کننده کلینزر آلوئه سونیا Sonya Aloe Purifying Cleanser» (محصول شماره ۲۷۷)

- «تونر بازسازی کننده پوست آلوئه سونیا (حاوی چای سفید) Sonya Aloe Refreshing Toner» (محصول شماره ۲۷۹)

- «سرم ویتامینه و تغذیه کننده نورشینگ آلوئه سونیا (حاوی چای سفید) Sonya Aloe Nourishing Serum» (محصول شماره ۲۸۱)

- «کرم متعادل کننده بالانسینگ آلوئه سونیا Sonya Aloe Balancing Cream» (محصول شماره ۲۸۰)

- «کرم لایه بردار قوی اکسفولیتور آلوئه سونیا Sonya Aloe Deep Cleansing Exfoliator» (محصول شماره ۲۷۸)

 

برای آشنایی با تک تک این محصولات و طریقه مصرف محصولات این پکیج صفحۀ معرفی «محصولات مراقبت پوستی سونیا» را بخوانید.

 

محصولات طبیعی مراقبت و ترمیم پوست فوراور لیوینگ

هر سه پکیجی که تا اینجا به شما معرفی کردیم همان کار بوتاکس را انجام می‌دهند و چه بسا حتی بهتر از بوتاکس نیز عمل می‌کنند. در کنار این محصولات یک سری مکمل‌ها از برند فوراور نیز وجود دارد که جوانسازی پوستتان را سرعت می‌بخشند و خیالتان را برای همیشه از بابت داشتن بدن و پوستی سالم، لطیف و جوان راحت می‌کنند. در این‌جا به تعدادی از این مکمل‌ها اشاره‌ای خواهیم داشت.

- مکمل نیچرمن فوراور

عالی برای ناخن، پوست، موها و استخوان. این مکمل از مواد معدنی موجود در دریا ساخته شده است و استفاده روزانه از آن برای حفظ تعادل طبیعی یک بدن سالم توصیه می‌شود.

- مکمل کلاژن اینفیت

این مکمل مواد مغذی مورد نیاز پوستتان را تامین می‌کند و سالخوردگی آن را به تعویق می‌اندازد. علاوه بر این کلاژن اینفیت شامل ویتامین C نیز هست که خودتان از خواص بی‌شمار آن آگاه هستید.

- مکمل فواور اکتیو اچ آ

مکمل اکتیو اچ آ هم برای پوست نواحی مختلف بدنتان فواید بی‌شماری دارد. این مکمل حاوی اسید هیالورونیک با وزن مولکولی پایین است، رطوبت مورد نیاز پوست را تامین کرده و ضمن ایجاد نرمی و لطافت از افتادگی آن جلوگیری می‌کند. پوست‌هایی که در قسمت مفاصل بدن مانند زانو یا آرنج هستند، معمولاً خشکی و تیرگی بیشتری نسبت به سایر نواحی دارند، مکمل اکتیور اچ آ فوراور این مشکل را از طریق تامین رطوبت مورد نیاز برطرف می‌کند.

جمع‌بندی

در مقاله امروز با بوتاکس، عوارض و جایگزین‌های آن آشنا شدید. در پایان پیشنهاد می‌کنم به صفحه محصولات معرفی شده در این مقاله سری بزنید و با بررسی کامل آن‌ها بهترین پکیج را برای نجات و جوان‌سازی طبیعی پوستتان انتخاب کنید، فراموش نکنید که این محصولات بهترین جایگزین بوتاکس هستند. برای داشتن پوست سالم و شفاف از همین امروز به فکر باشید. اگر به دنبال پاکسازی و شادابی پوست خود هستید بهتر است به جای استفاده از روش های خطرناکی مثل بوتاکس از محصولات و کرم های گیاهی و کاملا طبیعی فوراور استفاده نمایید تا شادابی را با محصولات گیاهی به پوست خود هدیه دهید. از طرفی می توانید برای کمک به داشتن پوستی زیبا از ضد آفتاب های فوراور نیز استفاده کنید. چرا که یکی از عوامل اصلی ایجاد چین و چروک بر روی صورت آفتاب است از این رو یا استفاده از ضد آفتاب فوراور از تابیدن اشعه های مضر آفتاب بر پوست خود خودداری کنید. 

نظر خود را بنویسید

دیدگاه