مشاهده کل مجله

خواص آلوئه ورا نژاد باربادنسیس میلر فوراور

خواص آلوئه ورا نژاد باربادنسیس میلر فوراور

خواص آلوئه ورا

حدود ۹۶ درصد از وزن آن را آب تشکیل داده است و مابقى شامل چربى هاى ضرورى آمینواسیدها، ویتامین ها، املاح، آنزیم و گلیکوپروتئین است! گیاه  آلوئه ورا حداقل داراى ۳ اسید چرب با خاصیت ضدالتهابى است که براى معده، روده کوچک و روده بزرگ مفید است. ویتامین هاى تشکیل دهنده آن عبارتند از ویتامین C ، B۱۲ ، B۶ ،B۲ ، B۱ ، A و E. «آلوئه ورا» با خاصیت اعجاب انگیز خود مى تواند تمام اسید آمینه هاى ضرورى بدن را در اختیار شخص مصرف کننده قرار دهد. هیچ چیز این گیاه به تنهایى شگفت انگیز و خارق العاده نیست.بلکه همراهى و یک جا جمع شدن تمام مواد مورد نیاز بدن از گروههاى مختلف غذایى است که آن را منحصر به فرد کرده است. ژل Aloe حاوی گلیکوپروتئین است که از تورم و درد جلوگیری و روند بهبود را تسریع می کند و همچنین حاوی پلی ساکارید است که رشد و ترمیم پوست را تحریک می کند. “آنتراکوئین” موجود در شیره Aloe به عنوان مسهل مؤثر عمل می کند.این مواد شیمیایی در مقادیر کم، می توانند از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری کنند. از ژل Aloe برای درمان زخمهای درونی و بیرونی نیز می توان استفاده کرد.این ماده روند درمان بسیاری از جراحات پوستی از جمله زخمها، سوختگیها و یخ زدگی را تسریع می کند. در منابع دارویی فهرست مصارف آلوئه ورا تقریباً به اندازه فهرست مواد تشکیل دهنده آن طویل است.از بارزترین خواص آلوئه ورا جلوگیری از ضایعات پوستی و ترمیم آنها است. مصرف خوراکی آلوئه ورا نیز به گوارش غذا کمک می کند، سلامتی قلب و عملکرد کبد را بهبود می بخشد، قند و کلسترول خون را کنترل می کند، تولید انرژی را افزایش داده، درد مفاصل را تسکین می دهد، شش ها را پاک می سازد، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و زخم ها و جراحات را ترمیم می نمايد.

 آلوئه باربادنسیس میلر

خواص آلوئه ورا نژاد باربادنسیس میلر فوراور:

💥 آلوئه ورا در بهداشت دهان و دندان:


آلوئه ورا دارای خواص بسیاری زیادی است. یکی از خواص آن نقش تاثیر گذار بر روی دهان و دندان است. اخیراً دانشمندان بدین نتیجه دست یافته‌اند که ژل آلوئه ورا برای مقابله با انواع پوسیدگی‌های دندان بسیار مفید می‌باشد و در بهبود مشکلات دهان و لثه قدرت شفابخش دارد. از این‌رو می‌توان از آلوئه ورا به عنوان یک ماده فعال برای پیشگیری از پوسیدگی‌های دندانی در خمیر دندان‌ها و ژل‌های تمیز کننده دندان استفاده نمود. ژل دندان آلوئه ورا  همانند خمیر دندان عمل می کند و قادر به نابودی باکتری‌ها و میکروب‌های بیماری‌زای موجود در دهان می‌باشد به طوری که در پژوهش‌های کنونی اثبات شده است که اسید سالیسیلیک، فنل، سولفور، اسید سینامونیک، نیتروژن، اوره، لوپئل صد باکتری و میکروب می‌باشد.

💥 آلوئه ورا مفید برای آرتروز و پوکی استخوان:


پوکی استخوان امروزه یکی از مشکلات بسیار شایعی است که در بین مردم به ویژه افراد میانسال وجود دارد. پوکی استخوان اصولا در اثر کمبود ویتامین D در بدن ایجاد می شود. آلوئه ورا حاوی برخی مواد معدنی از جمله برن می‌باشد. این عنصر می‌تواند کمبود کلسیم را در بدن به حداقل برساند. جذب آن را تسریع نماید و همچنین آن را در تمام بدن پخش کند. از این رو مصرف آلوئه ورا در پیشگیری و درمان پوکی استخوان می‌توان مفید باشد.در واقع آلوئه ورا با خواص بسیاری که دارد جذب کلیسم را در استخوان ها افزایش داده و از این بیماری جلوگیری می کند. 

💥 آلوئه ورا مفید برای بیماری‌های مری:


مصرف ژل آلوئه ورا از برگشت اسید معده به مری جلوگیری می‌کند. در این بیماری برگشت محتویات اسیدی معده که خاصیت اسیدی داشته و دیواره ی مری را تخریب میکند سبب آسیب زدن به مخاط مری و ایجاد علائمی همچون سوزش سردل، سرفه‌های خشک، خونریزی و زخم مری می‌شود. اما ژل آلوئه ورا از این روند جلوگیری کرده و این بیماری خطرناک را درمان خواهد کرد. 

💥 آلوئه ورا مفید برای بواسیر:


بیماری بواسیر یک بیماری درد آور است که در صورت درمان نکردن می بایست با عمل آن را از بین برد که بسیار درد آور نیز هست. اما با آلوئه ورا به راحتی می توان آن را درمان کرد. آنتراکوئین موجود در ژل آلوئه ورا به عنوان تسهیل کننده دفع مدفوع شناخته شده است که در افراد مبتلا به بواسیر بسیار مفید می‌باشد. از زمان‌های قدیم نیز برای درمان بیماری بواسیر طبیبان از آلوئه ورا استفاده می‌کردند.
 
💥 آلوئه ورا مفید برای پسوریازیس:


تحقیقات ثابت نموده که ژل آلوئه ورا این بیماری را درمان می‌نماید.

💥 آلوئه ورا مفید برای درد گوش و چشم:


چکانیدن سه قطره از شیرابه گیاه آلوئه ورا موجب تسکین فوری درد گوش می‌شود و برای تسکین درد چشم شیرابه آلوئه‌ورا را با کمی آب مخلوط کرده و در چشم بریزید. اینکار ضمن تسکین درد چشم می‌تواند نیروی چشم را تقویت کند.

💥 آلوئه ورا مفید برای جلوگیری از درد و تورم:


در واقع اسید سالیسیلیک که در آلوئه ورا وجود دارد با مهار تولید پروستاگلاندین به عنوان یک مسکن عمل می‌کند و اثرات ضد التهابی، ضد کوفتگی، ضد کشیدگی ماهیچه‌ها، رباط‌ها، تاندون‌ها، واریس و آرتریت، نیز کاملاً اثر بخش است. ژل آلوئه‌ورا حاوی مقدار زیادی گلیکوپروتئین است که از تورم و درد جلوگیری می‌کند. همچنین آنزیم کربوکسی پپتیدازی که در آلوئه ورا وجود دارد عامل ایجاد کننده درد التهاب حاد موسوم به برادی کینین را غیرفعال می‌کند و ناحیه درد به خصوص درد مفاصل را التیام می‌دهد. این موارد ممکن است برای ورزشکاران یا افرادی که کار زیادی در طول روز انجام می دهند بیشتر رخ دهد. باید گفت که برای کوفتگی و یا کشیدگی ماهیچه ای ورزشکاران بسیار مناسب بوده و درد آن را نیز سریعا تسکین می دهد. 

💥 آلوئه ورا  مفید برای کبد:


مصرف آلوئه ورا گرفتگی کبدی را برطرف و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد و محرک ترشح صفرا است.

💥 آلوئه ورا در پیشگیری و جلوگیری سکته قلبی:


آلوئه ورا  مقدار ترومبوکسان ۲ و پروستاگلاندین۲ را که موجب انقباض عروقی و تجمع پلاکتی می‌شوند کاهش می‌دهد و موجب کاهش بروز سکته قلبی می‌شود.

💥 آلوئه ورا در افزایش قوای جنسی:


خوردن ژل آلوئه ورا موجب افزایش قوای جنسی شده و اسپرم‌سازی را افزایش می‌دهد. همچنین در درمان بیماری سوزاک مؤثر است.

💥 آلوئه ورا در تنظیم عادت ماهانه خانم‌ها:


مصرف خوراکی آلوئه ورا باعث هدایت خون به قسمت انتهائی بدن و لگن می‌شود. لذا در باز کردن قاعدگی‌هایی که مدت طولانی متوقف مانده اثرات بسیار مفیدی دارد.

💥 آلوئه ورا مفید برای زخم‌ها و جراحت‌ها و سوختگی:


اثرات حاصل از سوختگی به ویژه در قسمت هایی که در معرض دید هستند کمی زجر آور است. ژل این گیاه دارای آنزیم‌های گلوکوماناز، آرابینانز، گالاکتاز است که در درمان سوختگی و جراحات بسیار مناسب است. این ماده روند درمان بسیاری از جراحات پوستی از جمله زخم‌ها، بریدگی‌ها، پارگی‌، خراش ها و سوختگی‌های معمولی و سوختگی با اشعه‌های مضر، سوزش‌ها، گزیدگی‌های سمی را تسکین و التیام می‌بخشد.

💥 آلوئه ورا  قدرتمند در دفع سموم بدن:


مصرف خوراکی آلوئه ورا مواد زائد را از قسمت‌های مختلف بدن جذب کرده و دفع می‌نماید که این عمل باعث پاک‌سازی خون از اثرات جانبی داروهای شیمیایی، سیگار، سموم باقی مانده کشاورزی بر روی میوه‌ها و آلودگی هوا می‌شود.
 
💥 آلوئه ورا در بالا بردن قدرت ایمنی بدن:


مصرف ژل آلوئه ورا به صورت خوراکی قدرت ایمنی بدن را بالا برده و کمک می‌کند که سموم در بدن تجمع نکند و همچنین به سلول‌های بدن حیات می‌بخشد و سبب نرمال شدن متابولیسم بدن می‌شود. آلوئه ورا سیستم ایمنی شما را بهبود می بخشد. 

💥 آلوئه ورا مفید برای دیابت :

پژوهش‌ها نشان دادند که آلوئه ورا قند خون را در انسان کاهش می‌دهد. دانشمندان دریافتند از آنجا که آلوئه ورا قادر است آنزیم‌های موجود در پانکراس را فعال نماید می‌تواند در افرادی که دچار دیابت و هیپوگلیسمی هستند به تعادل و تنظیم قند خون کمک نماید.

💥 آلوئه ورا مفید برای زخم معده :

آلوئه ورا ترشح اسیدهای معده را تنظیم و کنترل می‌نماید. همچنین خواص بی‌حس کننده، منعقد کننده خون، ضد باکتری و درمان کننده دارد. خوردن ژل آلوئه‌ورا سبب مي‌شود که این ژل به جداره لوله‌های گوارشی بچسبد و سرعت بهبود زخم‌ها را افزایش دهد. ژل معجزه‌گر آلوئه‌ورا قادر به کاهش اسیدهای معده (عامل اصلی تشدید زخم‌های معده) می‌باشد. از این رو این ژل برای درمان زخم‌های معده بسیار مؤثر شناخته شده است. مصرف و خوردن آلوئه‌ورا پیش از هر وعده غذایی برای کسانی که از نظر هضم غذای مصرفی با مشکل روبرو هستند نیز مفید می‌باشد، زیرا آلوئه‌ورا سبب تحریک شیره گوارشی و ایجاد جریان طبیعی آن و در نتیجه کمک به شکستن مواد غذایی جهت جذب توسط سلول‌ها می‌شود.

💥 آلوئه ورا مفید در تنظیم کلسترول، چربی خون :

ژل آلوئه ورا دارای آنزیم‌هایی نظیر آمیلاز، اکسیداز، کاتالاز و لیپاز، فولیک اسید، نیاسین که برای کاهش چربی و قند خون مفیدند هست و با تاثیر بر روی ترشح میزان انسولین خون و کنترل کلسترول در تنظیم آن ها و در نتیجه جلوگیری از بیماری چربی و قند خون موثر است. 

💥 آلوئه ورا مفید برای فشار خون :

تحقیقات اخیر ثابت کرده است که مصرف مداوم آلوئه ورا می‌تواند با الیاف سلولزی همراه و مخلوط شود و باعث پالایش و تصفیه خون شود و فشار خون را تنظیم و متعادل نماید.

💥 آلوئه ورا مفید برای کلیه و دفع سنگ کلیه:

خوردن آلوئه ورا می‌تواند سنگ کلیه را دفع نماید یا اندازه سنگ را کوچکتر نماید. مصرف مداوم آلوئه‌ورا از تشکیل سنگ کلیه پیشگیری می‌نماید و از بافت‌های آن مراقبت نماید.

💥 آلوئه ورا مفید برای بیماری های باکتریایی و سرطانی:

مصرف خوراکی مداوم ژل آلوئه ورا از آنجا که دارای خواص ضد میکروبی می‌باشد برای درمان عفونت‌های میکروبی، مجاری معده و روده مؤثر خواهد بود. همچنین به علت وجود درصد بالای قند در این ژل خاصیت اسمزی بالا نمی‌رود و از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌شود. برخی از تحقیقات حاکی از آن است که ماده آنتروکینون موجود در ژل آلوئه ورا خواص ضد باکتری و ضد سرطانی دارد همچنین اشخاص مبتلا به سرطان که مشغول شیمی درمانی هستند می‌توانند با مصرف این گیاه تهوع و سایر مشکلات مربوط به این درمان را بکاهند.

💥 آلوئه ورا مفید برای ایدز:

تحقیقات اخیر نشان داده است که مانوز استیله به عنوان یک ترکیب ضد ویروسی، دارای خواص درمانی ضد ویروس ایدز می‌باشد. مانوز استیله خود ویروس را مورد حمله قرار می‌دهد اما نکته مهم‌تر این است که میزان تأثیر AZT را (یک داروی مؤثر در درمان عفونت ویروس HIV ) نا حد زیادی افزایش می‌دهد. حال چنانچه این ترکیب دارویی یا آلوئه ورا مصرف شود می‌تواند میزان AZT مورد استفاده برای HIV را تا ۹۰ درصد تقلیل دهد که این امر از هزینه‌ها و عوارض جانبی AZT تا حد زیادی می‌کاهد. برای درمان HIV به مصرف روزانه ۸۰۰ الی ۱۶۰۰ میلی‌گرم مانوزاستیله نیاز می‌باشد، این میزان از ماده مزبور برابر با نیم تا یک لیتر عصاره آلوئه ورا می‌باشد. هر چند میزان مانوراستیله می‌تواند در فرآورده‌های مختلف متفاوت باشد.

💥 آلوئه ورا مفید برای سینوزیت و آسم:

بخور گیاه آلوئه ورا تسکین دهنده درد سینوزیت می‌باشد و همچنین استنشاق بخار آبی که برگ آلوئه ورا در آن ریخته شده باشد برای شخص مبتلا به آسم مفید خواهد بود.

💥 آلوئه ورا مفید برای بیماری‌های روده:

گیاه آلوئه ورا حداقل دارای ۳ اسید چرب با خاصیت ضد التهابی می‌باشد که برای معده، روده کوچک و روده بزرگ مفید هستند مصرف آلوئه ورا به صورت مرتب اثرات شفابخش طولانی مدت و مثبتی به همراه داشته و سیستم گوارشی را پالایش نموده و بهبود بیماری‌های روده را تسریع می‌نماید. آنترالوئین موجود در ژل آلوئه ورا به عنوان مسهل مؤثر عمل می‌کند.

💥 آلوئه ورا مفید برای استرس:

اظهار نظر دانشمند روسی برگمن آلوئه ورا قادر است سلول‌ها را احیاء و حیات بخشد آلوئه ورا می‌تواند خواص تنظیم کننده و کنترل کننده روی بدن داشته باشد و به سیستم بدن کمک کند تا در لحظات و موقعیت‌های بحرانی و استرس‌زا تعادل خود را حفظ نماید و در همین هنگام که تنظیم و کنترل سیستم ایمنی بدن را به عهده دارد به درمان‌ بخشی دیگر از بدن که بیمار است بپردازد. این عمل گیاه یا دارو Adaptojenic در زمان نیاز در آن بخش از بدن که فعالیتش کار ساز و مورد نیاز باشد انجام خواهد پذیرفت و اگر مورد نیاز نباشد ظاهراً بدون فعالیت باقی می‌ماند، اگر چه در این هنگام نیز به آهستگی و به تدریج سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

 آلوئه ورا باربادنسیس میلر

💥💥💥💥💥💥💥

 یک پاتولوژیست و محقق  به نام،مک دنیل در مرکز درمانی دالاس آمریکا می گوید:

"استفاده از آلوئه ورا به خصوص گونه ی آلوئه ورا باربادنسیس میلر،مهمترین قدم به سمت درمان بیماریها در تاریخ بشر است."

در مطالعات پزشکی در مورد استفاده های داخلی و خارجی برگ کامل آلوئه ورا که به مدت 6 ماه به طول انجامیده است. من به شخصه درمان و معالجه های تقریبا کاملی را برای موارد زیادی شاهد بوده ام.

آلوئه ورا در بهبود چه بیماری هایی  تا کنون تاثیر گذار بوده است؟

👈آکنه و مشکلات پوستی

👈ایدز

👈واکنشهای آلرژیک

👈آرتروز

👈سرماخوردگی

👈قولنج

👈خراشیدگی و زخم ها

👈سوختگیها

👈ترک پوست

👈یبوست

👈شوره سر و ریزش مو

👈ورم لثه

👈درماتیتیس

👈دیابت

👈عفونت قارچی

👈سندرم خستگی مزمن

👈هموروئید

👈تبخال دستگاه تناسلی

👈فشار خون

👈عفونتها

👈نا منظمی قاعدگی

👈اگزما و پسوریازیس

👈رفلکس اسید معده

👈التهاب و عفونت واژن

👈رگ های واریسی

👈عفونتهای ویروسی و تخمیری

 

ده دلیل برای مصرف آلوئه ورای تثبیت شده نژاد باربادنسیس میلر کمپانی امریکایی فوراور:

۱) کمک به سلامت دستگاه گوارش

۲) سلامت و بهداشت دهان و دندان

۳) آرامش بخش و تقويت اعصاب

۴) تقویت سیستم ایمنی و عملکرد دفاعی بدن

۵) بازسازی کلاژن و الاستین

۶) کمک به کنترل وزن و تناسب اندام

۷) حاوی انواع مینرال ها و ویتامین ها

۸) ترمیم پوست و سلامت مو

۹) قدرت بدنسازی و عضله سازی

١٠) تقویت قوای جسم و جنسی و باروری

نظر خود را بنویسید

دیدگاه