بیماری سرخک

سرخک | Forever Measles

سرخک یک بیماری ویروسی بسیار مسری است که می تواند مرگ آور باشد. در بیشتر افراد، این بیماری تب ایجاد میکند. ضایعات پوستی عمومی این بیماری مانند لکه های قرمز زیاد که بیش از 3 روز طول می کشد، سرفه، آبریزش بینی و قرمزی چشم است. عوارض شدید سرخک که در بیشتر موارد منجر به مرگ می شود شامل ذات الریه و التهاب مغز است.

کد کالا: 1081

کد محصول = ۱۰۸۱


سرخک چیست؟

سرخک چیست

سرخک یک بیماری ویروسی بسیار مسری است که می تواند مرگ آور باشد. در بیشتر افراد، این بیماری تب ایجاد میکند. ضایعات پوستی عمومی این بیماری مانند لکه های قرمز زیاد که بیش از 3 روز طول می کشد، سرفه، آبریزش بینی و قرمزی چشم است. عوارض شدید سرخک که در بیشتر موارد منجر به مرگ می شود شامل ذات الریه و التهاب مغز است. بیماری سرخک بسیار مسری است، به طوری که از 4 روز قبل و 4 روز بعد از ایجاد التهابات پوستی بشدت افراد دیگر را درگیر می کند.

تاریخچه بیماری سرخک

تا قبل از سال 1963 که واکسن سرخک ساخته شد، این بیماری مسری، سالانه در جهان جان حدود 2 میلیون نفر را میگرفت. اما روند رو به رشد این بیماری با شروع توزیع گسترده واکسن آن به سرعت روند کاهشی یافت اما همچنان نگرانی هایی بابت خانواده هایی که واکسن سرخک را به کودک خود نمی زنند، وجود دارد. در حال حاضر واکسن سرخک، ویروس بسیار ضعیف آن است که تا بالای 95 درصد اطمینان از کارایی آن وجود دارد.


علت بیماری سرخک چیست؟

علائم بیماری سرخک چیست

عامل ایجاد بیماری سرخک، سه ویروس آن (rubeola virus, a paramyxovirus genus Morbillivirus) است. سرخک از طریق قطرات ریز بینی، گلو و دهان فردی که به ویروس آلوده شده، منتشر می شود. این قطرات هنگام سرفه یا عطسه فرد آلوده به بیرون پاشیده می شوند و افراد غیر ایمن در معرض ویروس، با احتمال بیش از 90٪ به این بیماری مبتلا می شوند.

علائم و نشانه های سرخک

سرخک معمولا با علائمی مانند زیر شروع می شود:

  • تب
  • آبریزش بینی
  • سرفه های خشک
  • چشم های قرمز
  • گلودرد در برخی بیماران

بعد از چند از این علائم، بیمار لکه های آبی یا سفید کوچک در زبان خود میبیند که اطراف آن قرمز است. پس از آن، عوارض پوستی قرمز صاف یا کمی برجسته عود میکند و بعد از دو سه روز تمام بدن را خواهد گرفت. در طول دوره درمان بثورات پوستی به همان گونه که ظاهر شده اند، از بین خواهند رفت. این بیماری در مرحله اول واکسیناسیون می شود (پیشگیری) و در برخی مواقع برای افراد غیر واکسینه و با سیستم ایمنی ضعیف و تغذیه نامناسب مرگ آور است.


بهبود سرخک با محصولات فوراور


شما عزیزان میتوانید برای تهیه و مشاهده قیمت هر محصول این پکیج روی اسم هر محصول کلیک کرده و وارد صفحه محصول آن شوید. علاوه بر این، نحوه مصرف هر محصول در تصویر زیر قابل مشاهده است.

سرخک