اسهال و بهبود آن

اسهال | Forever Diarrhea

اسهال را می توان به عنوان افزایش غیر طبیعی، دفعات، حجم یا رقیق شدن مدفوع توصیف کرد. این وضعیت معمولاً چند ساعت تا چند روز طول می کشد. اسهال به طور معمول با گرفتگی شکم همراه است و شایعترین علل این بیماری ویروسها، باکتریها و انگل هستند.

کد کالا: 1043

کد محصول = ۱۰۴۳


اسهال

اسهال و دلایل آن

اسهال را می توان به عنوان افزایش غیر طبیعی، دفعات، حجم یا رقیق شدن مدفوع توصیف کرد. این وضعیت معمولاً چند ساعت تا چند روز طول می کشد. اسهال به طور معمول با گرفتگی شکم همراه است و شایعترین علل این بیماری ویروسها، باکتریها و انگل هستند. (منبع)

بیشتر موارد اسهال به خودی خود برطرف می شود و تنها نیاز به نوشیدن مایعات کافی و جایگزینی الکترولیت های از دست رفته مانند سدیم و پتاسیم برای جلوگیری از کمبود آب بدن احساس میشود. پزشک می تواند بر حسب نیاز شما به مراقبت های اضافی مانند داروهایی برای درمان عفونت زمینه ای باکتریایی یا ویروسی تجویز کند.


دلایل اصلی احتمال ابتلا به اسهال

دلایل اصلی ابتلا به اسهال

دلایل مختلفی میتوانند سبب اسهال و رقیق شدن مدفوع گردند اما اصلی ترین آنها عبارتند از:

  • عامل ویروسی
  • عامل باکتریایی
  • عامل انگلی
  • مصرف برخی آنتی بیوتیک های مخل عملکرد طبیعی روده
  • شیرین کننده های مصنوعی
  • لاکتوز (قند موجود در شیر)

اسهالی که بیش از دو روز ادامه داشته باشد، مزمن تلقی می شود و ممکن است نشانه ای از یک بیماری زمینه ای مانند بیماری التهابی روده یا عفونت باشد. در این موارد، اسهال ممکن است منجر به کم آبی بدن شود و نیاز به مراقبت پزشکی دارد. کمبود آب بدن زمانی اتفاق می افتد که بدن مایعات و الکترولیت های زیادی مانند نمک های پتاسیم و سدیم را از دست داده باشد. مایعات و الکترولیت های از دست رفته در هنگام اسهال باید سریع جایگزین شوند زیرا بدن بدون آنها نمی تواند به درستی کار کند.


بهبود اسهال با محصولات فوراور

بهترین اقدام برای بهبود اسهال، استراحت، تقویت روده، معده و نوشیدن مایعات است. علاوه بر آن میتوانید از محصولات فوراور به عنوان کمک درمان و تقویت استفاده کنید.


شما عزیزان میتوانید برای تهیه و مشاهده قیمت هر محصول این پکیج روی اسم هر محصول کلیک کرده و وارد صفحه محصول آن شوید. علاوه بر این، نحوه مصرف هر محصول در تصویر زیر قابل مشاهده است.

اسهال